Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları - ISIKOM Kombi-Klima Servisi
yoğuşmalı kombi

Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları

Yoğuşmalı kombiler normal kombilere göre daha verimli çalışan ve daha az enerji kullanan hermetik kombilerdir. Doğalgazın yanması sonucu çıkan buharı yoğuşturarak sıvı hale getirir. Sıvı hale gelen buharı eşanjörde ısıtarak tekrar kullanır.

YOĞUŞMALI KOMBİLERİN AVANTAJLARI

yoğuşmalı kombiYoğuşmalı kombiler normal kombilere göre daha verimli çalışan ve daha az enerji kullanan hermetik kombilerdir. Doğalgazın yanması sonucu çıkan buharı yoğuşturarak sıvı hale getirir. Sıvı hale gelen buharı eşanjörde ısıtarak tekrar kullanır. Klasik hermetik kombiler %80-%92 verimlilikte çalışırken yoğuşmalı kombiler %105-%109 verimlilikte çalışırlar.

Fiyatları normal hermetik kombilerden yüksektir. Doğru seçim yapıldığında yoğuşmalı kombilerin avantajları bu farkı eritebilir. Daha az yakıt harcadıkları için çevre dostudur. Daha ekonomiktir. Yüksek verimlilikte çalıştıkları için daha konforlu bir ısınma sağlarlar.

Ancak yoğuşmalı kombilerin avantajlarından faydalanabilmek için konut şartları ve iklim durumu dikkate alınmalıdır. Eğer şartlar uygun değilse aradaki fiyat farkı dikkate alınarak hermetik kombiler seçilmelidir. Doğru tercih yapmak için satış temsilcileriyle görüşülmelidir.


Bir Yorum “Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları”

  1. […] Yoğuşmalı kombiler aslında yakıt tasarrufu sağlayan hermetik kombilerdir. Dışarıda atılan atık gazların içindeki su buharını  turbo eşanjör sistemi ile sıvı hale getirerek tekrar kullanır. Yoğuşmalı kombilerin verimleri hermetik kombilerden daha yüksektir. Küresel ısınmanın söz konusu olduğu günümüzde çevre dostu bir sistemdir. Klasik kombilere göre yoğuşmalı kombilerin fiyatları daha yüksektir ama kullanırken yakıt tasarrufu sağladıkları için daha ekonomiklerdir. […]

Yorum Yapın