Kombi Nedir? - ISIKOM Kombi-Klima Servisi
kombi

Kombi Nedir?

Kombi Nedir? - Kombiler konutların ve apartman dairelerinin sıcak su ve ısınma ihtiyacını birlikte sağlayan cihazlardır. Konforlu ısınma sağlarlar ve sessiz çalışırlar. Ebatları küçüktür ve duvara asılabilirler.

KOMBİ NEDİR?

kombiKombi Nedir? - Kombiler konutların ve apartman dairelerinin sıcak su ve ısınma ihtiyacını birlikte sağlayan cihazlardır. Konforlu ısınma sağlarlar ve sessiz çalışırlar. Ebatları küçüktür ve duvara asılabilirler. Özellikle yeni nesil kombilerde alınan önlemlerle oldukça güvenli bir sistemdir. Temelde içindeki sıcak suyu eşanjör ile ısıtarak peteklere dağıtır ve sirkülasyon pompası ile soğuyan suyu tekrar ısıtarak peteklere geri gönderir.  Sıcak su sağlarken de aynı prensip ile çalışır.

Kombiler LPG veya temiz bir yakıt olan doğalgaz ile çalışırlar. Çalışma prensiplerine göre bacalı, hermotik ve yoğuşmalı kombiler olarak üçe ayrılırlar. Isıtma sistemlerine göre ise bireysel, merkezi ve bölgesel ısıtma için kullanılır. İlk başlarda konut sadece konut ısınması için kullanılan kombiler gelişen sistemlerle birlike apartmanların ve daha büyük mekanların ısıtılması içinde kullanılmaya başlanmıştır.


Yorum Yapın